Powrót do własnego życia

W życiu każdego człowieka zdarzają się momenty, kiedy ma wrażenie, że gorzej być nie może. Ma wrażenie, że sięgnął dna a jego życie właśnie straciło sens. Jednak z każdej sytuacji jest wyjście. Powrót do własnego życia nie jest łatwy, ale możliwy. Wystarczy zmienić pewne aspekty myślenia, by pomóc sobie stanąć na nogi. Bo w głowie mieści się wszystko, jednak nie zawsze ma swoje miejsce i lubi plątać nam myśli.

Zacznij od początku. 

Uświadom sobie, że zrobiłaś źle. Pogódź się z tym. Daj sobie sama rozgrzeszenie. Wewnętrzny krytyk jest najgorszym krytykiem. Czas go pożegnać. Wybacz sobie, że popełniasz błędy. Zrozum, że jesteś tylko człowiekiem i masz do tego prawo. Uwierz, że z każdej sytuacji jest wyjście, o ile podejdziesz do tego na chłodno. Po woli. Krok po kroczku. Powrót do własnego życia czas zacząć.

Uporządkuj myśli.

Jeśli tego potrzebujesz weź zeszyt, kartkę czy odpal program tekstowy w komputerze i spisz swoje porażki życiowe. Zobacz je oczami osoby z boku. Z drugiej strony spisz swoje osiągnięcia. Nawet te najdrobniejsze. Tak by balans zła i dobra nie przeważał zbyt mocno na jedną stronę szali. Doceń też to, co masz, to, co Ci się udało.

Powrót do własnego życia – etap odnowy biologicznej. 

Kiedy masz to wszystko w jednym miejscu, idź na spacer. Tak właśnie. Zostaw to i idź na spacer. Przewietrz myśli, zrób coś przyjemnego dla siebie. Uśmiechnij się do przechodniów, złap pozytywny nastrój z powietrza. On tam jest. Musisz tylko głęboko odetchnąć by poczuć go w płucach. Poświęć sobie godzinę lub dwie na pasję. Zrób sobie przyjemność.

A kiedy już wrócisz do domu usiądź i zacznij szukać odpowiedzi na swoje problemy. Pomyśl, które dasz radę pokonać sama, a przy których potrzebujesz pomocy i kto może Ci pomóc. Np. doradca finansowy w pokonaniu długów, lub kurs Michała Szafrańskiego, który sama przeszłam i po woli wracam na prostą. Zapisz wszystko. Weź do ręki kalendarz i zaplanuj najbliższe dni, tygodnie, miesiące pracy, którą musisz wykonać, aby powrót do własnego życia okazał się możliwy. Poszukaj potrzebnych Ci kontaktów i zapisz je w jednym miejscu.

Nie odkładaj na później.

Nie czekaj na przyszły poniedziałek, przyszły miesiąc czy co gorsza nowy rok. Zawsze jest dobry moment by zacząć od nowa. Zawsze jest dobry moment na zmiany na lepsze. Pamiętaj, że nie jesteś sama. Nie bój się prosić o pomoc. Nie bój się porażki, to naturalny element życia. Ważne, by wyciągnąć wnioski i zacząć od nowa. W dowolnym momencie życia.